Berouňáci se po sedmé dočkali tramvaje

Další happening Čekání na berounskou tramvaj vytvořili nadšenci v pondělí 8. května od 14:00 na Husově náměstí v Berouně. A že jich bylo. Účastníků se sešlo opravdu požehnaně. Mezi prvními byl cyklista na „kostitřasu“ nebo dvě maminky s historickými kočárky a samozřejmě dobově oblečenými dětmi. Před druhou hodinou se počet čekajících rozrostl o další. Přibili lidé v historických uniformách, oblecích a objevil se i průvodčí. Všichni spořádaně čekali až se objeví vysněná tramvaj. Minuty na velkém budíku nemilosrdně ubíhaly a všichni začínali být nervózní. Konečně se začaly rozdávat jízdenky. Letos byla k jízdence ještě pamětní placka „Berounské elektrické dráhy“. Přišlo se podívat i mnoho rodičů s dětmi. Všichni napjatě čekali…

Místo tramvaje se k překvapení všech objevil jarmareční flašinet. Vydal se na cestu kolem náměstí, doprovázený malovanými vagóny a všemi účastníky.

Pořadatelé jsou rádi, že si původně malá akce nachází stále více příznivců. Happening je inspirován dobovou pohlednicí „Beroun v budoucnosti“ z roku 1904, jež představuje berounské náměstí s tramvajovým provozem. Představa o budoucnosti v Berouně se od té dnešní tedy lišila. Nicméně to nebrání uspořádání tohoto nevšedního happeningu.

Všechny letošní fotografie zde. Autoři fotografií Jan Štěpánek/Vladimír Kasl

Více na www.goo.gl/JKt5Ca

 

Pařízek Patrik

tajemník sekce Flašinety a mechanické hrací stroje, Praha, ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *