Načítám Akce

« Všechny Akce

PRAHA: Flašinet žije! 2024

17. srpna

V sobotu 17. srpna 2024 se bude konat 11. ročník mezinárodního festivalu Flašinet žije! Na různých místech v centru města vystoupí přes dvacet pouličních umělců nejen z různých koutů Čech, ale také ze zahraničí. Letošní jubilejní ročník bude hostit flašinetáře z Francie, Rakouska, Německa, Maďarska, Polska i ze Slovenska.

Kouzlo mechanické hudby si můžete vychutnat na třech koncertech.

Festival bude zahájen v 10:00 koncertem v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Netradiční spojení pouťového umění s prostředím kostela každý rok přináší překvapivé hudební zážitky. Posluchači tak mají příležitost vyslechnout si řadu známých kousků ze světa klasické hudby v originální úpravě, jakou nikde jinde neuslyší.

Odpolední koncert se bude odehrávat venku pod širým nebem. Od 15:00 budou flašinetáři hrát na malebném náměstí Na Kampě u Karlova mostu. Nenechte si ujít ani pohodové improvizované vystoupení 16:30 – 18:30 na místě u Sally Terreny v parku Kampa s neopakovatelnou atmosférou, které každý rok upoutá pozornost všech kolemjdoucích.

Festival uzavře večerní koncert v Českém muzeu hudby od 19:00. Zde se můžete těšit na pestrou směs skladeb ze všech možných žánrů od klasiky přes pop nebo jazz až po lidové písničky. Po skončení oficiální části koncertu budou moci návštěvníci přistoupit k vystupujícím umělcům blíž, prohlédnout si jejich nástroje, a dokonce si sami vyzkoušet, jak se na něj hraje.

Program:

  • 10:00 | Koncert v kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí
  • 15:00 | Improvizované vystoupení na náměstí Na Kampě
  • 16:30 – 18:30 | Vystoupení u Salla Terreny v parku Kampa
  • 19:00 | Koncert v Českém muzeu hudby, Karmelitská 

International meeting of barrel organ players

Barrel organ players and street artists from the Czech Republic, Germany, France and Slovakia will gather in Prague to enliven the city centre with four concerts of different genres.

10:00 – Concert in Saint Nicholas Church on Old Town Square
15:00 – Improvised performance on Na Kampě Square
17:00 – 18:00 – Performance next Salla Terrena at Kampa Park
19:00 – Concert at the Czech Museum of Music, Karmelitska st.

Podrobnosti

Datum:
17. srpna

Místo konání

České muzeum hudby
Karmelitská 2/4
Praha 1, Praha 118 00 Česká republika
+ Google Mapa