Národní technické muzeum na 17. mezinárodním festivalu mechanické hudby

Národní technické muzeum ve spolupráci s Klubem přátel mechanické hudby se zúčastnilo 17. Mezinárodního festivalu mechanické hudby v Les Gets ve Francii ve dnech 15. – 17. července 2016. V místě se nachází muzeum mechanické hudby s jednou z nejlepších sbírek ve Francii s 550 hracími strojky.

 

Zdejší festival se koná od roku 1983 jako bienále v horském středisku (Les Gets, 1 172 m n. m.) v Savojských Alpách. Na festivalu bylo přítomno 450 hráčů na flašinet, dále mnoho pouličních zpěváků a herců z 12 evropských zemí. Celé městečko žilo festivalem, ulice byly plné hudebníků, na několika scénách probíhala hudební a divadelní produkce. Mítinky a koncerty přenesly návštěvníky festivalu do jiné doby.

 

Naše skupina představila na tomto podniku tři flašinety ze soukromých sbírek a dva ze sbírek Národního technického muzea. Velký pouťový flašinet Verbeek, píšťalový stroj Hofbauer a flašinet Roháč-Juráň, které patřily k nejzajímavějším kouskům na této velkolepé přehlídce. Zahraniční akce s velkou tradicí patřící mezi největší v Evropě byla významnou příležitostí prezentovat Národní technické muzeum a též Českou republiku.

Mgr. Adam Dušek

Vedoucí oddělení vnějších vztahů a prezentace, Email: adam.dusek@ntm.czMob: +420 774 426 828, Národní technické muzeum, Kostelní 42, 170 00, Praha 7

Pařízek Patrik

tajemník sekce Flašinety a mechanické hrací stroje, Praha, ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *