Načítám Akce

« Všechny Akce

BRNO: VIII. Mezinárodní setkání flašinetářů

14. srpna - 15. srpna

Po osmé se sjedou flašinetáři z Evropy do Brna ve dnech 14. a 15. 8. 2017, aby si zde jednak vyměnili své zkušenosti a také, aby potěšili návštěvníky Brna i Brňany. Po oba dny se v dopoledních hodinách potkají na pracovní schůzce – workshopu v Technickém muzeu v Brně. Veřejnosti budou patřit po oba dva dny odpolední hodiny.

V pondělí 14. 8. 2017 se uskuteční slavnostní zahájení na náměstí Svobody od 14:00. Zhruba na hodinu se sejdou všichni účastníci, aby krátce představili svou produkci, kterou doplňují například papoušek, pejsek či loutky. Letos budou hudební produkce doprovázet členové Muzejní maringotky s marionetami a také žonglérská vystoupení. Na hudbu daného flašinetu kreativně vždy na místě vytvoří žonglérskou show Yufi.Zongler.CZ, jehož krédo zní Žonglování je pohyb, pohyb je život, žonglování může být způsob života. V pondělí po ukončení slavnostního zahájení se rozejdou flašinetáři i lidi od marionet a žonglér po ulicích v centru města. V úterý 15. 8. 2017 je budou moci zájemci i náhodní chodci potkat od 14:00 do 16:00 opět v centru Brna.

Malý happening se na závěr uskuteční v úterý od 16:00 před hotelem Slavia. A jako každý rok, flašinetáři v úterý od 19:00 zahrají v Českobratrském evangelickém chrámu Jana Amose Komenského (tzv. Červený kostel) na Komenského náměstí. Výtěžek tohoto benefičního koncertu v plné výši věnují všichni účinkující a TMB na podporu Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM, o. s. Setkání flašinetářů v Brně tak uzavírá každoroční „pouť“ flašinetářů z různých zemí Evropy po České republice, a to na trase Praha, Liberec, Pekařov, Brno.

Podrobnosti

Zahájení:
14. srpna
Ukončení:
15. srpna
Rubrika Akce:

Místo konání

Technické muzeum v Brně
Purkyňova 105
Brno, 61200 Česká republika
+ Google Mapa