Do Uherského Brodu zavítají flašinetáři s hracími strojky

Pozor! Nejpříjemnější hrací hodiny, obdiv budící píšťalové mechanismy, věhlasné hřebíčkové hrací strojky, sensační polyfony, vkusné elegantní symfoniony, báječné aristony, zázračné flašinety, brilantní patentní orchestriony.
Přesvědč se každý na uherskobrodské výstavě!

Spolu s Muzeem Jana Amose Komenského Vás srdečně zvu na zahájení výstavy, které se bude konat 27. října.

Program:

14-16:00, vystoupení flašinetářů na Masarykově náměstí v Uherském Brodě

17:00, zahájení výstavy v muzeu, komentovaná prohlídka s autorem, Mgr. Patrikem Pařízkem

Ne všichni byli obdařeni talentem pro to, aby se mohli věnovat hře na hudební nástroj. Možná i kvůli tomu usilovalo mnoho konstruktérů o to, aby vytvořili speciální přístroj, který by dokázal na hudební nástroj zahrát, aniž by bylo potřeba větší míry zručnosti.

Výstava ukáže skleněné i kovové zvonkohry, píšťalové i citerové hrací hodiny, flašinety, různé hrací předměty  a mnohem více. Návštěvníci se seznámí s vývojem mechanických hudebních strojů v českých zemích od 18. až do 20. století.

Výstava potrvá do 12. 2. 2017.

Rozšířená anotace výstavy

Pozvánka na webu muzea

Na výstavě spolupracovali
soukromí sběratelé, Městské muzeum Polná, Muzeum Českého krasu, Muzeum Kroměřížska, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, Muzeum Slavkov u Brna, Národní muzeum – České muzeum hudby, Old Clocks – Historické hodiny, Slovácké muzeum Uherské Hradiště, Vlastivědné muzeum v Olomouci a D.C. Ramey Piano Company.

Pařízek Patrik

tajemník sekce Flašinety a mechanické hrací stroje, Praha, ČR

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *